Turgutlu OSB Hakkında

Manisa / Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölgesi, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının 128 sicil numarasıyla kayıtlı olup, 4562 sayılı ‘’Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu’’ hükümlerine göre kurulmuş bir özel hukuk tüzel kişiliğidir. Bölgemiz 1996 yılında Turgutlu’ya 3 km mesafede bulunan Çepnidere mevkiinde, kurulmuştur.

İzmir-Ankara E-96 karayolu üzerinde 2,5 km cephesi bulunan Bölgemiz Turgutlu ilçe merkezine 7 km, Manisa il merkezine 26 km, İzmir limanına 45 km, İzmir Adnan Menderes Hava Limanına 60 km, İzmir – İstanbul otobanı bağlantı noktasına 3 km, Turgutlu DDY İstasyonuna 4 km mesafede olup ulaşım yönüyle yerli ve yabancı yatırım için tercih edilen merkezi bir konumdadır. Kuruluşundan itibaren yoğun ilgi çeken Manisa / Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölgesi yapılan imar- plan çalışmaları neticesinde bugün 342 hektar büyüklüğe ulaşmıştır. İlave alanlarda yapılan kamulaştırma parselasyon, alt ve üst yapı çalışmaları devam etmektedir. Katılımcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bölgemizde altyapı tesisleri, elektrik arzı, içme suyu, atık su ve yağmur suyu kanalları, doğalgaz enerjisi, haberleşme şebekeleri ve su deposu bulunmaktadır.

Ayrıca bölgemizde yer alan katılımcılarımızın üretim faaliyetleri sonucunda oluşacak endüstriyel nitelikli atık suların arıtılması amacıyla kurulacak olan ‘’Atıksu Arıtma Tesisi’’ için yapılan projelendirme çalışmaları, Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı gözetiminde, devam etmektedir. Yakın zamanda yapımına başlanacak olan İdari ve Sosyal Tesisler projemiz ile Bölgemiz idari bina, ticaret alanları, konferans salonları, itfaiye, sağlık birimi, cami, posta hizmetleri, spor tesisleri, bankalar, kreş, yemek alanı ve otel hizmetini kapsayan olanaklara sahip olacaktır.