Elektrik Dağıtım Faaliyetleri

Manisa / Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölgesi olarak 24/01/2008 tarihinden itibaren 49 yıl süreyle OSB elektrik dağıtım faaliyeti göstermek üzere 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca, Elektrik Dağıtım Lisansı alarak, Bölgemiz sınırlarında elektrik dağıtım faaliyetleri yürütülmektedir.

Bölgemizde enerji temini Bağyurdu trafo merkezinden ve Derbent trafo merkezlerinden yapılmaktadır. Kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak adına bölgemizin ve iki trafo merkezleri arasında enerji nakil hattımızın imalatı tamamlanmış bulunmaktadır.

Bağyurdu ve Derbent TM’den temin edilen enerji Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi TR-1 nolu ana dağtım merkezine gelmektedir. TR-1 nolu dağıtım merkezi bölgemizde bulunan katılımcılarımıza yüksek gerilim seviyesinde enerji temin etmektedir.

Yüksek gerilim seviyesinde Organize Sanayi Bölgesi sınırları dahilinde tüm teknik arızalara bölge müdürlüğümüz ekipleri tarafından müdahale edilmektedir.

Katılımcılarımız ile enerji temini konusunda bağlantı anlaşımı ve perakende satış sözleşmeleri düzenlendikten sonra enerji temin edilmektedir. Yüksek Gerilim proje onayları ve geçici kabuller Manisa / Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölgesi, Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.